Домакините поведоха с 1:0 в 23-та минута, след като бранителят на гостите Лоран Кошчелни засече центриране на Джордан Хендерсън в собствената си врата. Малко преди това отличният в този мач вратар на Арсенал Войчех Шчесни спаси дузпа, бита от Дирк Каут за нарушение на стража срещу Луис Суарес.

Суперзвездата на "артилеристите" Робин ван Перси обаче успя да изравни в 31-та минута. Холандският национал се измъкна от Джейми Карагър след центриране от десния фланг на Бакари Саня и разстреля Пепе Рейна за 1:1. Арсенал записа четвърта поредна победа във Висшата лига, след като Ван Перси вкара прекрасен гол в продължението на мача. Алекс Сонг прати по уникален начин топката в наказателното поле на мърсисайдци, а холандецът с красиво воле с левия крак от въздуха не остави никакъв шанс на Рейна, разписвайки се крайното 2:1 в полза на Арсенал, предаде БГНЕС.