Възпитаниците на мениджъра Мануел Пелегирни постигнаха ключова победа в отложения си двубой от 29-ия кръг с "Астън Вила' и оглавиха класирането кръг преди края.

Само чудо би помогнало на "Ливърпул" да триумфира следващия уикенд. За целта "червените" трябва да победят "Нюкасъл" на своя "Анфийлд", а в същото време "гражданите" да загубят домакинския си сблъсък срещу "Уест Хем". Равенството на „Итихад“ също би направило Сити шампион, имайки се предвид далеч по-добрата голова разлика в сравнение с тази на мърсисайдци.

Успехът на "Сити" над "Вила" не дойде много лесно, като възпитаниците на Пелегрини срещнаха сериозни трудности през първата част, когато не успяха да се разпишат.

През второто полувреме обаче, домакините доминираха напълни и отбелязаха четири безответни гола. В голмайстори за „небесносините“ се превърнаха Един Джеко, който вкара два, Стеван Йоветич и Яя Туре.

Босненският таран на „гражданите“ откри в 64-ата минута след подаване отдясно, а десет по-късно реши всичко в спора с лесен гол от половин метър. Минута преди края Стеван Йоветич покачи на 3:0 с хубав удар от 23 метра след асистенция на Яя Туре, а самият Туре, след страхотен самостоятелен пробив оформи крайния резултат в добавеното време.

С победата си днес "Манчестър Сити" събра актив от 83 точки и изпревари с две "Ливърпул", който вече е втори. При головите показатели „гражданите“ имат предимство от цели 13 чисти гола.

В друг мач от днес, "Съндърланд" се наложи с 2:0 над "Уест Бромич Албиън" след голове на Джак Колбак и Фабио Борини, предаде Гонг.