Поставеният под №3 в основната схема Жил Мюлер се класира за четвъртфиналите на Sofia Open.   Левичарят от Люксембург успя да обърне резултата в мача си с Андреас Сепи (Италия), надигравайки го с 4:6, 7:6 (5), 7:6 (2). Така той се поздрави с четвърти пореден успех над този опонент (4-3) и продължава напред в надпреварата в зала „Арена Армеец”.    Двамата опитни играчи направиха страхотен мач, който продължи повече от два часа и половина. Сепи има за какво да съжалява, тъй като водеше със сет и пробив във втория, но не успя да задържи аванса си и в крайна сметка допусна опонентът му да направи обрат.    Един пробив на сметката на италианеца се оказа напълно достатъчен, за да бъде решен първият сет. През втората част тенисистът от Болцано си помисли, че нещата ще се повторят, след като проби още в откриващия гейм, но Мюлер веднага отговори и изравни.   От този момент третият в схемата вдигна нивото на играта си. В осмия гейм люксембургецът имаше четири точки за нов брейк, но Сепи ги спаси до една.