17-годишната американка Кори Гоф се класира за първия си четвъртфинал на турнир от Големия шлем.

Момичето с прякор "Коко", което бива определяно от мнозина като новата Серина Уилямс, прекара само 55 минути на корта в осминафиналите.

Тя победи категорично тунизийката Онс Жабур с 6:3, 6:1 и даде заявка да е една от фаворитките за титлата в Париж при така стеклите се обстоятелства.

Гоф изцяло доминираше в мача срещу една много опитна съперничка, която не успя да повтори върховото си постижение в Шлема - четвъртфинала си в Австралия от миналата година.

Коко Гоф е считана за най-обещаващата млада тенисистка в света и сякаш големите й успехи тепърва предстоят. В края на май тя спечели първата си титла на червени кортове, триумфирайки в Парма.

В началото на април пък загуби именно от Жабур на турнира в Чарлстън, но днес взе сладък реванш.

Походът на 17-годишната Гоф ще продължи с четвъртфинал срещу чехкинята Барбара Крейчикова. Световната №33 се класира за последните осем с лесен успех над друга американка в лицето на Слоун Стивънс - 6:2, 6:0.

"Играх много добре днес и съм доволна от това. Благодаря ви, че дойдохте да гледате мача. Първата ми титла на клей ми даде увереност и ме научи как да завършвам мачовете, как да се справям с напрежението. Щастлива съм, че семейството ми е с мен. Това е важно за мен, особено когато сме в балона. Забавляваме се заедно", заяви в умерен тон победителката след мача.