Кети Боултър е новата любимка на Великобритания (поне за няколко дни) в тениса, след като донесе една от най-сладките домакински победи на Централния корт на тазгодишния "Уимбълдън".

Британската красавица отстрани поставената под №6 в схемата Каролина Плишкова с 3:6, 7:6, 6:4 и взриви бомба от аплодисменти на пълната арена. Чехкинята бе финалистка през 2021-ва, седма в ранглистата е и бе абсолютен фаворит за победата днес.

Боултър обаче, която през тази година се изкачи до 118-о място в ранглистата, но никога не е била над 82-ра позиция в нея, записа най-голямата си победа. Преди седмица тя би Плишкова и в Ийстборн, но това бе счетено като сензация в сравнително маловажен турнир.

Явно обаче за чехкинята алармата не се е задействала.

Каролина изглеждаше да има пълен контрол над мача в първия сет, въпреки че бе пробита още в откриващия гейм. Отвърна с два брейка и взе тази част, а във втората се разигра екшън, достоен за надпревара като "Уимбълдън". Двете размениха по два пробива, а в тайбрека при 6-3 Кети имаше три сетбола. Реализира втория и изравни.

Третият сет вървеше без проблеми на подаването на двете, но при 4:4 Плишкова прояви нервност, а при 30-40 ръката трепна, британката проби и сервираше за мача. И след точно 2 часа игра, Централният корт изригна, а тя двигна победно ръце!

Боултър е бивш модел и е позирала за списание Vogue, а в момента е гадже на Алекс де Минор, световният №27 от Австралия. Само 2 часа след нейния голям успех, приятелят и по програма излиза на корта срещу Джеймс Дрейпър, представител на домакините. Алекс не успя да гледа на живо мача на любимата.

Кети ще играе на 1/16-финал срещу французойката Хармони Тан (№115 в ранглистата), която елиминира Сара Сорибес Тормо от Испания с 6:3, 6:4.