Виктория Томова отпадна в първия кръг на квалификациите на Мастърс турнира в Маями. Българката загуби от чехкинята Тереза Мартинцова с 4:6, 1:6 за един час и 25 минути.

Съперничката на втората ни ракета е №105 в ранглистата и бе лек фаворит на букмейкърите преди срещата.

А тя тръгна с пробив още във втория гейм на подаването на Томова, след което при 2:4 българката върна брейка.

Дойде маратонски гейм при 4:5, в който Вики спаси два сетбола, преди да отстъпи при третия и да загуби първата част с 4:6 за близо 50 минути.

Втората бе далеч по-експресна, а началото - обнадеждаващо с пробив още в първия гейм в полза на българката. Тя обаче не спечели повече нито един гейм, а Мартинцова взе следващите шест последователно, за да затвори мача.

Чехкинята ще играе срещу победителката от срещата на Лин Жу и Хариет Дарт във втория кръг от квалификациите за място в основната схема.

Така България остана с двама състезатели в надпреварата.

Цветана Пиронкова, която трябва да мине през Олга Говорцова (Беларус) за позиция в същинската част на турнира с ранкинг 1000.

Григор Димитров, който е поставен под №9 при мъжете, започва директно във втори кръг.