Рафаел Надал се класира за втория кръг на “Уимбълдън”, макар да се затрудни доста срещу аржентинския дебютант Франсиско Черундоло. Двукратният първенец на “Ол Инглънд Клъб” имаше нужда от над три часа и половина, за да победи съперника си - 6:4, 6:3, 3:6 и 6:4 за 3:33 часа.

Поставеният под №2 в схемата испанец, който за последно е триумфирал в Лондон през 2010 година, проби съперника си в десетия гейм на първата част, за да поведе с един сет. След това той пак направи брейк за 4:2 във втория сет, а това се оказа напълно достатъчно, за да се доближи още повече до победата.

Двамата си размениха по пробив рано в третия сет, а след пробив на Черундоло в осмия гейм се стигна до намаляване на резултата.

Нещата отиваха към пети сет, след като Рафа се оказа изоставащ с 2:4 в четвъртата част, но със серия от четири поредни гейма реши всичко в своя полза. Така той се завърна победоносно на “Уимбълдън”, където за последно бе участвал през 2019 година. В следващия кръг той ще играе срещу Рикардас Бeранкис (Литва).

Това бе победа №306 за Рафа в големи турнири, като така той се изравни с Мартина Навратилова, която досега еднолично бе четвърта в тази класация. Повече от тях имат единствено Новак Джокович (328), Серина Уилямс (365) и Роджър Федерер (369).