В първия си мач след отпадането от Откритото първенство на Австралия преди повече от месец, Роджър Федерер постигна победа в три сета.

Маестрото се справи с Филип Колшрайбер от Германия с 6:4, 3:6, 6:1 за час и 36 минути.

Двубоят бе от първия кръг на турнира в Дубай от категория ATP 500, който Федерер е печелил седем пъти в кариерата си.

Именно в Дубай, швейцарецът ще преследва своята титла №100 в професионалната кариера.

Световният №7 започна уверено днешния мач и постигна пробив още в първия гейм. Впоследствие му се наложи да спасява брейкбол на Колшрайбер, но останалите си подавания Федерер взе уверено, което му бе достатъчно за успех в първия сет.

Втората част обаче започна с изненадващ пробив за германеца. Федерер все пак успя да го върне, но разочароващо допусна брейк още в следващия гейм.

Колшрайбер водеше с 5:3 и сервираше за сета, когато му се наложи да спасява три брейкбола на Федерер. Световният №31 се справи блестящо и изравни сетовете.

В решителната част Маестрото показа класа и добре познатото си ниво и уверено спечели с 6:1.

Във втория кръг Маестрото ще се изправи срещу Фернандо Вердаско.