Даниил Медведев елиминира Нуно Борджеш на осминафинал на Australian open, след като го победи с 6:3, 7:6, 5:7, 6:1 за 3 часа и 11 минути в жегата в Мелбърн.

Руснакът в типичен стил се превърна в шоуто на деня не толкова с играта, а с поведението си на корта.

Изглеждаше така, сякаш португалският екзекутор на Григор Димитров, който разочарова първата ни ракета в предишния кръг, рано-рано ще стегне багажа срещу Даниил. Не, че Борджеш играеше лошо в първите два сета - просто опитът насреща бе твърде голям.

Но при 5:3 в третия сет, когато Медведев сервираше да затвори мача, се случиха неочаквани неща. Борджеш проби след необясними грешки и нервност на световния №3. После португалецът взе своето подаване, пак проби и с пети пореден спечелен гейм взе сета - 7:5!

Това бе толкова изненадващо, че Медведев просто полудя на корта, ядосваше се, ругаеше въображаеми врагове на трибуните и искаше обяснение в диалог с треньорския си щаб.

След почивката очевидно укроти гнева, излезе на корта и просто не даде шанс на португалеца - 6:1.

А после даде едно от най-култовите интервюта на турнира.

Пред легендарния Джим Къриър, Даниил показа подробности за това как посреща на ретур сервисите на съперника, като се движеше из корта, а камерата го следваше.

"Когато съм ето тук трябва да тичам повече на началния удар. А ето тук посрещам без много усилия, но съм далеч от корта", показваше руснакът и разсмиваше публиката с експресивното си поведение. Изглеждаше спокоен и в настроение, пълен контраст с 30-ина минути по-рано, когато бе загубил сета и се гневеше на всичко наоколо.

На четвъртфинал го чака среща с Хуберт Хуркач.

Полякът победи със 7:6, 7:6, 6:4 французина Артур Казо за около 2 часа и половина. Световният №122 просто нямаше отговор на сервиса на Хуркач, който спечели 91% от точките си след вкаран първи сервис.