Даниил Медведев спечели титлата в турнира от категория ATP 250 в Марсилия.

Руският №3 в света победи французина Пиер-Юг Ербер с 2:1 сета - 6:4, 6:7(4), 6:4 и завоюва първия си трофей за годината.

Това е общо десета титла в кариерата на Медведев, който само преди месец загуби финала на Australian Open от Новак Джокович, а след това загуби в първия кръг на надпреварата в Ротердам.

Днешният финал продължи два часа и 14 минути и до последно крайният победител не бе ясен.

Медведев спечели първия сет, след като развръзката се оказа, че е в средата му. Ербер допусна два пробива, а между тях и руснакът го направи, но запази аванса си за 6:4.

Втората част бе много оспорвана и започна с изпусната възможност за Медведев. След това в четвъртия гейм имаше две такива за съперника му, а до края Ербер не успя да реализира и трета. Стигна се до тайбрек, който вървеше точка за точка, но в края французинът взе две поредни точки на сервис на руснака.

В третата част възможност за пробиви нямаше до 5:4, когато Медведев поведе с 40:15 и още с първия си мачбол довърши съперника.

С победата си Медведев събира 9872 точки за ранглистата и така изпреварва Рафаел Надал за второто място.

Досега никой освен Федерер, Надал, Джокович и Анди Мъри не бе успявал да стигне до тази позиция в последните 16 години.

Поп пътя си към финала Медведев победи още Егор Герасимов и Яник Синер.