Даниил Медведев е само на една победа от това да си върне първото място в световната ранглиста по тенис.

Руснакът се класира на четвъртфиналите на Мастърса в Маями след победа над големия талант на американския тенис Джейсън Бруксби със 7:5, 6:1.

Бруксби, който в турнира скандализира с уцелването на подавач на топки с ракетата си, е един то най-младите играчи в топ 50.

Американецът изигра силен първи сет и дори постигна пробив в откриващия гейм, но не успя да запази аванса си. Загуби четири поредни гейма в края на първата част, а във втората просто беше безпомощен срещу световния №2.

Така Медведев си осигури сблъсък срещу Лойд Харис или Хуберт Хуркач и евентуална обеда щего класира на полуфинал плюс наградата, че ще е отново №1 в света.

За четвъртфинал се класира и световният №4 Александър Зверев след сравнително комфортна победа над Танаси Кокинакис с 6:4, 6:4.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧОВЕТЕ НА ДАНИИЛ И САША>>>

В следващия кръг Зверев ще играе с най-добрия норвежки тенисист Каспър Рууд, като световният №8 победи с 6:3, 6:4 британеца Камерън Нори.

Колоритният Ник Кирьос отпадна от надпреварата след загуба с 6:7, 3:6 от двукратния шампион на Sofia Open Яник Синер.

В следващия кръг Синер има за съперник Франсиско Серундоло, който надделя над представителя на домакините Франсес Тиафо - 6:7, 7:6, 6:2.