Участието на Рафаел Надал в Монте Карло приключи само ден след експресната му двусетова победа над Григор Димитров. Испанецът, който има 11 титли от Мастърса в Княжеството, отпадна на четвъртфинал след 2:6, 6:4 и 2:6 срещу Андрей Рубльов (Русия).

Така във втори пореден ден един от големите напуска надпреварата, след като вчера това стори и Новак Джокович.

Рубльов и Нaдал играха малко повече от два часа, като в крайна сметка руснакът успя да вземе първа победа в кариерата си срещу Краля на клея. Досега 23-годишният московчанин имаше две загуби в двата си мача с Рафа.

Днес поставеният под №6 в основната схема младок пропиля ранен пробив, но благодарение на серия от четири поредни спечелени гейма затвори първия сет с 6:2. Рубльов започна силно и втория сет, повеждайки първо с 2:0, а после и с 4:2, но Надал от своя страна взе четири гейма поред, за да изравни резултата в сетовете.

В третия сет руската надежда поведе с 5:1 и окончателно отказа Надал, който нямаше сили за нещо повече.

В полуфиналите Рубльов ще играе с Каспер Рууд (Норвегия), който елиминира миналогодишния шампион Фабио Фонини от Италия в два сета - 6:4 и 6:3.