Миналогодишният финалист на Мастърса в Монте Карло - Кей Нишикори, отпадна във втория кръг на тазгодишната надпревара и ще загуби 510 точки след края й.

Японецът, №6 в света, загуби от №49 Пиер-Юг Ербер с 5:7, 4:6 за час и 43 минути.

Двата сета бяха огледални и французинът ги взе с пробиви в последния гейм, с които съкруши съперника.

Трябваше обаче и да покаже голяма психическа устойчивост, тъй като спаси цели 10 точки за пробив. В следващия кръг ще играе с хърватина Борна Чорич.

В друг мач световният №8 Стефанос Циципас постигна очаквана победа над Михаил Кукушкин с 6:3, 7:5.

Първият сет бе сравнително лесен за гръцкия талант, но във втория показа големи колебания и допусна два пробива, макар че казахстанецът се отчете с три.

Двамата направиха много непредизвикани грешки, но Циципас бе по-стабилен от основната линия и заслужено си спечели място в третия кръг, където ще срещне Данил Медведев, който победи лесно Раду Албот с 6:1, 6:2.

Циципас и Медведев имат стара вражда, която може да се събуди в предстоящия двубой.