Серина Уилямс победи с 3:6, 6:3, 6:4 след обрат по-голямата си сестра Винъс и се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Лексингтън, Кентъки.

Серина бе изправена отново до стената, след като в първия кръг бе на пет точки от загуба срещу 60-ата в света Бернарда Пера. В третия сет двете сестри бяха равни до 4:4 с по два пробива, но Винъс загуби собственото си подаване в деветия гейм след допълнителни разигравания. В последствие поставената под номер 1 Серина затвори срещата при 40:30 с първия мачбол.

След края на мача двете сестри не се прегърнаха, а дадоха пример като само докоснаха ракетите си над мрежата. Нямаше и поздрав със съдията на стола.

Така Серина подобри баланса срещу сестра си до 19-12 и преодоля втория кръг, а следващата й съперничка ще бъде американската уайлдкард участничка Шелби Роджърс. Тя надви с 6:2, 7:5 канадската квалификантка Лейла Фернандес.

Коко Гоф пък победи втората в схемата Арина Сабаленка със 7:6(4), 4:6, 6:4 и ще играе срещу номер 8 на турнира Онс Жабур.