Светвоният №55 Джон Милман ще играе на първия си четвъртфинал в Големия шлем.

Австралиецът победи петкратният шампион на US Open Роджър Федерер с 3:6, 7:5, 7:6(7), 7:6(3) след 3 часа и 38 минути игра.

Това бе едва първа победа срещу играч от топ 10 за 29-годишният Милман, който преди това на 10 пъти губи от такива съперници.

Това е първият играч извън топ 50, който бие Федерер на US Open. Преди това швейцарецът бе печелил 40 поредни мача.

Снимка: AP/БТА

Условията на корта видимо не бяха по вкуса на Маестрото, който за последно спечели тук преди 10 години. Трудно е да си представим, че ще му се отвори нова възможност догодина.

Швейцарецът направи 10 двойни грешки и 76 непредизвикани. Съперникът му бе много по-стабилен - само 28 непредизвикани грешки.

Първият сервис на Федерер тотално изчезна във втория сет и падна на 31%. Тогава бе ключовият момент, защото Милман се върна от 3:5 гейма, за да изравни сетовете.

В следващия кръг австралиецът ще играе с Новак Джокович, който се справи лесно с Жоао Соуса - 6:3, 6:4, 6:3.