За да продължат напред Цецо Соколов и компания трябва да победят в реванша с какъвто и да е резултат, за да могат да стигнат до т.нар. "златен" гейм, който също трябва да спечелят. Цецо Соколов игра цял мач за Кунео, но бе под своите възможности и завърши със скромните 9 точки (2 блока и 33% ефективност в атака).

Капитанът Вуут Вийсманс стана най-резултатен с 12 точки. За тима на Мачерата Иван Зайцев заби 14 точки. В друг четвъртфинален мач победителите в Шампионската лига през 2012 година от Зенит (Казан) се наложиха над Динамо (Москва) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:18) пред 4700 зрители в Двореца на спорта "Санкт Петербург" в Казан.

Максим Михайлов заби 19 точки (1 ас, 1 блок, 68% ефективност в атака), а Матю Андерсън добави още 11 точки (5 блока за успеха). Полякът Бартош Курек се отчет с 11 точки за Динамо. Във вторник полският ЗАКСА подеди турския Аркас (Измир) с 3:2. Реваншите са на 21-ви февруари, предаде ТопСпорт.

Победителите се класират за финалната четворка, срещите от която ще се проведат в руския град Омск.