Воденият от българския старши треньор Радостин Стойчев отбор на Итас Диатек (Тренто) победи с 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:18) като гост шампиона от Лубе Банка (Мачерата) в дербито на 18-ия кръг на италианското волейболно първенство. Капитанът на гостите и бивш български национал Матей Казийски завърши с 15 точки и има основна заслуга за важния успех на Тренто. Николай Учиков се появи като резерва в първия и четвъртия гейм за Итас Диатек, но не успя да запише нито една точка. Тренто се изкачи на първо място в класирането след третата си поредна победа над Мачерата. Трентинци имат актив от 43 точки. Лубе Банка е на второ място с две точки по-малко.  В друга среща от кръга Бре Банка Ланути (Кунео) с Цветан Соколов в състава си спечели с 3:0 (28:26, 25:20, 25:17) у дома срещу Марми Ланца (Верона). Диагоналът Соколов беше най-резултатен за победителите с 14 точки. За гостите центърът Светослав Гоцев реализира 5 точки. Марми Ланца записа 13-а поредна загуба е се намира на последното 12-о място в класирането с актив от 8 точки.