Воденият от Радостин Стойчев Итас Диатек Трентино (Тренто) направи голяма крачка към третата си титла на Италия, след като в мач №3 от финалната серия срази с 3:0 (25:12, 25:18, 25:19) Копра Елиор (Пиаченца) пред повече от 4500 ентусиазирани тифози в Пала Тренто. Така след като от Международната федерация ФИВБ оповестиха официално, че Итас ще може да защитава световната си титла на клубния Мондиал в Бразилия, феновете на тима се насладиха на истински спектакъл от своите любимци, съобщава http://bgvolleyball.com. Кубинската звезда на домакините Османи Хуанторена бе във вихъра си и зашемети гостите със 17 точки (4 аса, 59 % в нападение). Благодарение на изключителния си сервис Османи позволи на тима си да затвори бързо втория и третия гейм. Най-оспорвана бе третата част, когато на домакините се наложи да наваксват изоставане от три точки. Това обаче не бе проблем с оглед на представянето на Хуанторена, който заслужено бе отличен с волейболния Оскар в срещата MVP. Много силен мач направи и капитанът на тима Матей Казийски, който записа 11 точки (1 ас, 4 блокади, 40 % в атака). Идеален пример за волейболните учебници бяха двете единични блокади, които Кайзера, както наричат Матей в Тренто, направи срещу Алесандро Феи във втория гейм. Центровете на Итас също бяха на звездното ниво на колегите си, като Митар Джурич реализира 11 точки (3 аса, 1 блокада, 88 % в нападение), а Емануеле Бирарели се “ограничи“ с 5 (1 блокада, 80 % в атака). Николай Учиков остана на резервната скамейка, а титулярният диагонал Ян Щокр се отчете с 10 точки (1 ас, 50 % в нападение). За Копра най-резултатен стана опитният Алесандро Феи, който направи 14 точки (1 ас, 41 % в атака). КапитанътХристо Златанов остана само с 4 (1 ас, 20 % в нападение), а Самуеле Папи (39 % в нападение) и Роберланди Симон (1 ас, 1 блокада, 63 % в атака) добавиха по 7. Твърде малко, за да вземе нещо тима от гостуването си във “врящия жълто-син котел“, в каквото се бе превърнала Пала Тренто. Така ако Копра Елиор иска да продължи мечтата си за втора титла в клубната история, трябва да корегира коренно представянето си за следващия мач, който е в неделя в Пала Банка в Пиаченца отново от 18,30 ч б.в. Срещата ще може да се гледа по Раи Спорт 2.