Българският национален отбор за младежи до 23 години започна със страхотна победа участието си на Световното първенство в Бразилия. Момчетата на Драган Иванов се наложиха с 3:0 гейма над Египет, в отделните части - 21:17, 21:17 и 21:12. В първия гейм Жани Желязков и Бранимир Грозданов записаха по пет точки, докато египетските волейболисти направиха цели девет грешки, което бързо предреши изхода от частта. Във втория период, нищо не се промени, Желязков стоеше отлично на блок, а Грозданов атакуваше безмилостно и отново затвориха гейма на 17 точки. България водеше с 12:6 на първото техническо прекъсване в третия гейм, и бързо успя да приключи работата си, давайки само 12 точки на Египет. Желязков завърши с 14 точки за успеха, а Грозданов добави 13. С победи в група А се отличиха още Бразилия и Аржентина, като домакините взеха чист успех над Доминиканската република, а аржентинците загубиха точки след 3:2 над Тунис. В понеделник България играе срещу Доминиканската република, като мачът е от 22.30 българско време. Във вторник по същото време срещаме Тунис, а на 9 и 11 октомври са мачовете ни с Бразилия и Аржентина.