Отборите с български треньори записаха трудни победи в ½-финалите си от турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация като по този начин се доближиха до български сблъсък на еврофинал.Губерния (Нижни Новгород) на Пламен Константинов се наложи като домакин над полския СКРА Белхатов с 3:2 гейма (25:19, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13) за 129 минути пред 1500 зрители. Реваншът е тази неделя в Белхатов и селекцията на Константинов се нуждае от нова поредна победа, за да се класира за финал в Европа. В другия ½-финал за Купата на ЦЕВ Мартин Стоев и румънският шампион Томис (Констанца) записаха обрат и победа като гост на френския Пари Волей (Париж) с 3:2 гейма (23:25, 20:25, 25:23, 25:13, 15:9) пред 1050 зрители и 106 минути игра. Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов също се нуждае от успех, но като домакин в Румъния тази неделя, за да стигне до финала.