Мъжкият отбор на Добруджа 07 (Добрич) надигра като домакин КВК Габрово (Габрово) с 3:2 (23:25, 27:25, 29727, 16:25, 15:5) в мач от двадесетия кръг от Суперлигата Суперлигата, пише bgvolleyball.com. С този успех добруджанци реализираха десета победа в първенството, като с десет загуби и 30 точки заемат шесто място във временното класиране на първенството. Те са с еднакъв актив от 30 точки с петият – ЦСКА (София), но Червените ги изпреварват за по-горната позиция с повече победи, като имат единадесет успеха до сега. Тимът на КВК Габрово записа четвърто поражение, но с 46 точки запазва втора позиция в таблицата. Още от началото на мача домакините демонстрираха воля за крайната победа, като не се притесняваха от съперника, който е вицешампион. През цялото време на мача домакините бяха уверени и бяха равностоен съперник на габровци. В първата част след равенството 23:23 домакините не издържаха на напрежението и отстъпиха на гостите. В следващите две части обаче добруджанци дадоха максимума от себе си, като във втората част взеха гейма в решителните минути, след 25-та точка. В третата част пък добруджанци показаха истинско геройство, като изоставаха с 10:15, но направиха обрат и изравниха играта при 17:17, за да спечелят гейма и да поведат с 2:1 в резултата. Все пак в четвъртата част габровци успяха да се върнат в играта, като се стабилизираха и показаха класата си, оставяйки съперника на 16 точки, а по този начин доведоха мача до тайбрек. В петата решителна част обаче ентусиазмът на добруджанци нямаше спирка, като направо преклониха габровци и аплодирани от своите фенове, изпълнили зала Изида, се поздравиха с крайната победа, преклонявайки именитият съперник с 3:2.