Женският ни национален отбор по волейбол записа първата си победа в квалификациите за олимпийските игри в Париж, за които вече загубихме всички шансове за класиране.

В петия си мач от провеждащия се в Япония турнир, родните националки по категоричен начин победиха Перу с 3:0 гейма.

Момичетата ни изиграха много силен мач и спечелиха с 25:13, 25:18, 25:16. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Така след четирите поредни поражения от водещите тимове в тази квалификация, три от които с резултат 0:3, младият български тим най-сетне успя да запише успех.

Тази победата обаче в никакъв случай не бе изненадваща, защото подобно на нашия тим, Перу също бе с четири поредни поражения от началото на квалификацията, но те идваха с далеч по-категорична разлика в отделните геймове.

Подобни разлики имаше и днес, като още от самото начало се видя българското превъзходство, което се изрази в категоричното 25:13 в първия гейм.

Единствено във втората част перуанките успяха да преминат котата от 16 точки, като това бе и най-равностойният гейм.

Снимка: volleyballworld.com

Нещата се развиваха равностойно до средата му. Нямаше какво да раздели двата тима при 17:17, но решителната българска серия дойде при резутлат 19:18 в наша полза.

Момичетата ни реализираха шест поредни точки, а с това поведоха с 2:0 в мача.

Интригата тотално отсъстваше от третия гейм, който момичетата ни убедително спечелиха с 25:16, за да се поздравят с първа победа в турнира.

Олимпийските квалификации ще приключат за родния тим с мачовете срещу други от аутсайдерите - Аржентина и Пуерто Рико, които ще се изиграят утре и в неделя.