България стартира с най-трудния възможен тест във втората фаза на Световното първенство по волейбол за жени.

Нашите момичета удариха Канада с 3:1 рано тази сутрин и стигнаха следващия етап, където ги чака много сложна група.

В неделя от 7,25 часа българско време в Осака е началото на двубоя срещу САЩ, който е действащ първенец на планетата от Мондиал 2014. Американките са с пет от пет победи и на това Световно, като са дали на съперничките си три гейма.

Днес те спечелиха с 3:2 в голям сблъсък с рускините.

Именно срещу Русия излизаме по-малко от 24 часа след първия дуел - в понеделник в 4,40 ч сутринта. Няма никакво време за почивка и големи анализи, а срещаме още един от големите фаворити на турнира.

След тези два убийствени мача, идват наглед по-леки двубои срещу Тайланд (7,25 ч в сряда) и Азербайджан (4,40 ч в четвъртък).

Шансовете ни за класиране? Малки, клонящи към юлизии.

Напред отиват само първите три отбора, а стартовата ни позиция е последна, осма. Имаме 6 точки (зачитат се резултатите от първата фаза), а заветното трето място е на още толкова (държат го Китай и Русия с по 12 т.).

Лидерът Италия има 15, а САЩ е с 13.

На теория можем да вземем 12 точки от четири победи с 3:0 и 3:1, като не е сигурно, че и това ще стигне.

Реалността е, че целта е да бъдат спечелени мачовете срещу Тайланд (10 т. дотук) и Азербайджан (6), а срещу фаворитите да се представим достойно и да спечелим геймове.