Изпълнителният директор на БФ Кану-каяк Евелина Петрова и спортно-техническият шеф Емил Младенов заедно с треньорският щаб днес изразиха задоволство от постигнатите резултати в най-големите стартове през тази година. Ден след завръщането си от Световното първенство за мъже и жени в Дуисбург, Германия, в Пресклуб “България“ гостуваха освен двамата представители на ръководството и националният селекционер в направление каяк Петър Мерков, треньорите Евгени Недев и Севдалин Илков и състезателите Станилия Стаменова, Беренике Фалдум, Кристиян Душев, Мирослав Кирчев. Върхът в родния кану-каяк за 2013 г е заслуга на европейската и световна вицешампионка при жените на едноместно кану 200 м Станилия Стаменова. По думите на наставника й Илков тя е могла да спечели и златото, но лошите метеорологични условия в Дуисбург са й попречили да сбъдне мечтата си. Мирослав Кирчев, който за втора поредна година стана европейски шампион за младежи до 23 г на едноместен каяк 1000 м, остана на 8-мо място в дисциплината при мъжете на Световното първенство. Амбицията на състезателя е била да се класира между трето и пето място, защото е във върхова спортна форма, но страничният вятър и големите вълни са го забавили на финала. Кристиян Душев завърши сезона с бронзов медал на едноместен каяк 200 м на Световното първенство за младежи в Канада. Треньорът му Недев е убеден, че състезателят е бил ощетен, защото няколко пъти след финала съдиите са  променяли класирането. Отначало българинът е обявен с най-добро време, но след дълга пауза и преглед на фотофиниша златният медал се превръща в бронзов. Нямаме право на контестация, съдийското решение е окончателно, каза Недев. В Канада безспорен успех постигна и двойката Галин Георгиев и Иван Чорлов. На двуместно кану 200 м много малко раздели младежите ни от отличията и те заеха ІV място.  Състезателката от Унгария с български паспорт Беренике Фалдум също може да се похвали с престижното ІV място в маратонската дисциплина на 10 000 м едноместен каяк на Световните игри , които се провеждат  веднъж на 4 години. На въпрос на Пресклуб “България“ дали е удовлетворена от представянето си за сезона, тя отговори отрицателно, тъй като принудително е сменила дисциплината.