Тотнъм разби Нюкасъл с 4:0 на 1/4-финалите на Кепитъл Уан Къп и се класира за полуфиналите на турнира. „Шпорите” не дадоха никакъв шанс на противника си  и доминираха през целите 90 минути на „Уайт Харт Лейн”. Набил Бенталеб (18’), Насер Шадли (46’), Хари Кейн (65’) и Роберто Солдадо (70’) отбелязаха головете за домакините. Тотнъм поведе още в 18-ата минута след ужасяваща грешка на вратаря на „свраките”. Ериксен центрира от корнер, Аник изпусна топката и Бенталеб се възползва от грешката му, отбелязвайки с удар от близо. Това бе първият гол за 20-годишния Бенталеб в клубния футбол, като халфът има само още едно попадение в кариерата си, но то е за националния отбор на Алжир. Три минути по-късно Ривиер бе изведен сам срещу Мишел Ворм, но с глава стреля покрай вратата. През втората част доминацията на „шпорите” бе тотална. Резултатът стана 2:0 само минута след почивката. Насер Шадли получи по лявото крило, нахлу към центъра на терена, стреля от дъгата пред наказателното поле и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Аник. В 55-ата минута „свраките” отново пропуснаха 100-процентово голово положение.