"Барселона" беше без голямата си звезда Лионел Меси, но въпреки това доминираше през по-голямата част от мача, а Неймар и Луис Суарес удариха гредите с изстрели от близка дистанция.

В 23-ата минута Неймар отново удари страничната греда след изпълнение на фаул, топката се върна в гърба на вратаря Серхио Рико, разходи се по голлинията, но Жерард Пике закъсня да я добута във вратата.

Датският нападател Михаел Крон-Дели и Висенте Ибора дадоха аванс на домакините в началото на второто полувреме, а Неймар върна едно попадение и направи невероятен финал в края на мача, за да търси поне точката. В 74-ата минута Неймар намали от дузпа, отбелязвайки своя мач номер 100 за каталунците поне с утешителен гол.

Резервата за домакините Сандро също удари страничната греда, пропускайки най-чистото положение в заключителните моменти от срещата.

Това бе второ поражение за "Барселона" от началото на сезона.

"Барселона", макар и да доминираше днес, инкасира и втори път загуба при визита след 1:4 преди две седмици във Виго.