Барселона си върна поизгубеното самочувствие след загубата от Селта в предния кръг на Ла Лига, след като стигна до успех с 4:0 срещу Депортиво Ла Коруня на Камп Ноу. Голмайстори за каталунците бяха Рафиня (на два пъти), Луис Суарес и Лионел Меси. С малки изключения, Барселона диктуваше темпото през първата част и в 21-та минута логичното се случи. Тогава Рафиня открадна топката пред наказателното поле на гостите, комбинира с Луис Суарес и успя с диагонален удар да преодолее стража на Депортиво. В 36-та минута полузащитникът на Барса оформи дубъла си. След центриране от статично положение, Пике се извиси най-високо и стреля, но ударът му бе блокиран. На точното място беше Рафиня, който просто прати кълбото в мрежата. Две минути преди почивката и Луис Суарес се разписа.