Марица (Пловдив) направи възможно най-успешния дебют в женската Шампионска лига по волейбол и възможно най-добрия подарък за 40-ия рожден ден на старши-треньора Иван Петков. В първия си мач от най-силния европейски клубен турнир “жълто-сините“ разгромиха като гости косовския шампион Дрита (Гниляне) с 3:0 (25:13, 25:11, 25:15) пред пълните трибуни в зала Башким Селища-Петрити и направиха сериозна заявка за класиране напред в надпреварата. Сред близо 2000-те ентусиазирани зрители се чу и мощната подкрепа на българските фенове, пристигнали от Пловдив специално, за да подкрепят родния първенец. Вдъхновени от фантастичната атмосфера в залата, домакините започнаха много нахъсано в началото на първия гейм, но скоро се сблъскаха с реалността. Макар и леко да се поведе по по-бавното темпо на косовските волейболистки, Марица наложи пълно надмощие, надигравайки противника във всички елементи, и се изстреля далеч напред в резултата с по 7 точки от Симона Димитрова и Радосвета Тенева, която заби по правата за крайното 25:13. Дрита не се предаде и започна втората част с три поредни точки, на което обаче българските шампионки отговориха с пет. До края на гейма инициативата отново бе изцяло у пловдивчанки и те натрупаха огромна преднина. С поредни блокада и ас Виктория Григорова записа последните две точки за 25:11. Не настъпи някаква промяна в статуквото и през третия гейм.