Даниел Стъридж вкара и двата гола за Ливърпул при успеха с 2:1 над Тотнъм на „Анфийлд”, който класира „червените” за четвъртфиналите за Купата на Лигата в Англия. Пред над 53 000 зрители Юрген Клоп и Маурисио Почетино пуснаха експериментални състави, но качеството на играта беше високо. Пресата на домакините сработи в 9-ата минута. Джордж-Кевин Нкуду се подхлъзна пред собственото наказателно поле, Груич отне, а рикоширалият удар на сърбина бе използван от Даниел Стъридж, който изпревари вратаря и отблизо откри резултата. В 12-ата минута Мишел Ворм предотврати втори гол на Стъридж, който после имаше нов шанс, но би слабо във вратаря. Младоците на „шпорите” даваха отпор, но не създаваха почти нищо в предни позиции.