Слаб мач на Везенков при победа на Барса в каталунско дерби

19 март 2017 | Източник: Novsport
Българинът приключи с едва 1 точка и 1 борба при успеха със 76:56 над Ховентут Бадалона
Барселона победи Ховентут Бадалона със 76:56 като гост в каталунското дерби от 25-ия кръг в испанската Лига Ендеса. За “блауграна“ това бе 16-и успех от началото на сезона, като тимът има и 7 загуби и заема пето място в класирането. Играчите на Йоргос Барцокас решиха всичко в третата четвърт на мача, приключила при 29:6 в тяхна полза. До почивката играта беше равностойна, като Барселона водеше с едва 4 точки при 32:28. В последната четвърт Барцокас разшити максимално ротацията в състава си, което позволи на Ховентут да направи загубата си малко по-почетна. Българският национал Александър Везенков се представи доста под възможностите си, като приключи с едва 1 точка и 1 борба 14 минути и 42 секунди. Най-резултатни за победителите бяха Стратос Перпероглу и Петери Копонен, които отбелязаха по 19 точки, докато за Ховентут Алберто Абалде завърши с 9 точки.
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

12 Май 2017

Кой ще завърши на второ място в крайното класиране този сезон на българското футболно първенство след шампиона Лудогорец?

Резултати
02 Април 2017Одобрявате ли формата за провеждане на българския футболен шампионат с разделяне на елитната дивизия на две групи (по 6 и 8 отбора) след редовния сезон? 19 Април 2017Кой отбор ще спечели Шампионска лига през този сезон?