Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа с резултат 4:0 във Висшата лига, което се случи за първи път от 110 г. насам. След като разпиляха вкъщи Уест Хем на старта, сега хората на Жозе Моуриньо разбиха и Суонзи, но като гости. Португалският им наставник пусна същия стартов състав, на който заложи и срещу „чуковете”, като дори повтори и първите си две смени от двубоя преди седмица. Днешният започна вихрено и първо домакините нацелиха гредата чрез Джордан Аю, а в десетата минута това стори и Фил Джоунс след удар с глава, макар да бе в положение на засада. Тя обаче не бе маркирана. След това темпото на игра спадна, тъй кат Суонзи се прибра в защита и разчиташе предимно на контраатаки, докато нападателите на гостите така и не съумяваха да излязат на добри позиции. В 36-ата минута до една такава стигна Маркъс Рашфорд, който се възползва от грешка на Алфи Моусън, но стреля право в тялото на Лукаш Фабиански. Малко преди почивката полският страж излезе неразчетено и се размина с топката, след което Хуан Мата я насочи към вратата, но не улучи целта.  Натискът на Манчестър Юнайтед обаче продължи и в 45-ата минута логичното се случи. Тогава, след един корнер, Пол Погба стреля с глава и Фабиански се намеси, но само дотолкова, че да избие топката в гредата.