Диян Христов изненада носителя на трофея с попадение още във 2-ата минута на срещата.

Футболистите на Николай Киров се тръгна в масирани атаки да търсят бързо изравняване.

В 20-ата минута Алваро Юлиано с далечен удар от пряк свободен удар прати топката в напречната греда. До края на полувремето гостите от Пловдив направиха още няколко плахи опита за промяна на резултата.

След подновяването на играта "Ботев" контролираше събитията на терена. Капитанът Лъчезар Балтанов се появи в игра, което раздвижи представянето на "жълто-черните" в предни позиции.

В 54-ата минута Дуде Ндонгала пропусна сам срещу Крушарски, но три минути по-късно резултата вече бе изравнен. Балтанов получи топката в наказателното поле и без да се бави отправи изстрел в мрежата на "Локо".

В 60-ата минута юношата на "Левски" вкара втори, за да стане обрата пълен. Йордан Минев центрира в наказателното поле на домакините, а Балтанов с глава вкара за 2:1. Алваро Юлиано реши всичко в срещата в 71-ата минута. Бразилецът с мощен удар не остави шанс на Крушарски, за да оформи крайния резултат в срещата.