Ямбол удължи лошата серия на Рилски спортист, след като го победи с 98-95 като гост в Самоков, пише bgbasket.com. Така тимът на Иван Чолаков нанесе четвърто поредно поражение на съперника и на практика фиксира класирането на двата отбора. С този мач вече е сигурно, че единият отбор ще се класира на 4-о място, а другият на 5-о, което значи, че предстои среща между тях в първия кръг на плейофите. За момента Рилски има предимство от две победи в повече, но ако тимът падне в двата си мача до края, а ямболии ги спечелят, то те ще имат домакинско предимство. В следващия кръг Ямбол ще гостува на Левски в София, а Рилски ще пътува до Бургас за мач с Черноморец. В края на първата част ямболии завършиха със серия от 10-0 и така поведоха с 8 точки. Те започнаха втората с тройка и увеличиха преднината си до 11, но Рилски се развкарва и по средата на частта поведе с 34-33. Последва размяна на кошове, а в един момент гостите бяха напред с 5 точки. До почивката обаче Рилски завърши със серия от 12-2, като имаше и техническо нарушение на старши треньора на ямболии Иван Чолаков, а така домакините бяха напред с 5 точки след 20 минути.   След почивката двата отбора продължиха с интересната игра и постоянно сменяха водачеството. Те си размениха няколко серии, но така и нито един от тях не успяваше да се откъсне за продължително време. Така мачът вървеше кош за кош буквално до последните секунди, когато се и реши. При оставащи 46 секунди гостите поведоха с 1 точка след кош на Браян Ормън, а след това Тони Гуджино пропусна за домакините. Това даде шанс на гостите и при 16 секунди до края Станислав Говедаров бе фаулиран, като той бе точен два пъти от наказателната линия и даде преднина от 3 точки за Ямбол. Гуджино върна 2 точки от фаула, а Мартин Дурчв повтори същото упражнение след това. За Рилски остана последната атака, а Гуджино пропусна от тройката и така победата отиде за гостите. Гостите имаха сериозно предимство в точките от втори шанс - 18 срещу 4 и при борбите 39 срещу 20. Отделно ямболии показаха добър процент от тройката и успяха в 9 от 17 опита за 53%, докато домакините бяха 11 от 29 за 38%. За гостите дабъл дабъл направи Браян Ормън с 23 точки и 10 борби, а Мартин Дурчев добави 22 точки. За домакините Бранко Миркович се отчете с 23 точки, а 18 имаше Тери Смит.