Драматична беше развръзката във финалния турнир на Левски Буба лигата, който се проведе днес в зала „Универсиада”. Близо 400 баскетболисти взеха участие в надпреварата и по този начин поставиха рекорд в традиционния турнир. Шампиони станаха младите баскетболисти от 55-то училище, които спечелиха след „златен кош” в мача срещу 31-во училище. Редовното време завърши наравно – 43-43 и се стигна до продължение за крайното 45-43. В мача за третото място баскетболистите на 137-мо училище спечелиха убедително срещу 25-то с 38-10. Победителите бяха наградени от президента на Левски Иван Джиджев, а техните подласници от Мария Швед, маркетинг-директор на „Нестле” – фирмата, която осигури награди за всички участници. Купите на бронзовите медалисти връчи треньорът на мъжкия тим Константин Папазов. Освен плакети, баскетболистите получиха и ваучери от „Спорт депо”. „Организирахме поредния силен детски турнир , в който участие взеха близо 400 млади баскетболисти. Това е най-добрата оценка за работата на нашата школа и потвърждение, че вървим в правилната посока”, коментира президентът на Левски Иван Джиджев.