Рилски спортист се наложи със 79:77 над Балкан във втория мач от серията за третото място в мъжкото баскетболно първенство. Така самоковци докараха нещата до решителен трети двубой, който ще се играе на 30 май в Ботевград, от 20 часа. Рилецо показа своя хубав баскетбол, и можеше да реши срещата по-рано и по-лесно, но умората от изиграните куп мачове само в плейофите оказа своето влияние върху тима от Самоков. Гостите имаха също своите шансове, но им липсваше доста концентрация, и те по-скоро бяха догонващи в повечето от минутите на двубоя. Балкан стартира с една идея по-концентрирано мача, но само пет-шест минути бяха необходими на Рилски спортист да се ориентира в обстановката, и бързо да обърне нещата в своя полза. Светкавични контраатаки, и малко изненадващи завършвания под коша на Бракстън Дюпри промениха статуквото и в края на първата четвърт домакините вече водеха с пет точки. Христо Захариев с няколко отлично завършени нападения успя да вдъхне и живот в атаката на Рилецо, която на практика летеше между петата и 15-та минута от срещата. Балкан заложи предимно на далечните стрелби на Йордан Бозов и Владимир Панич, който реализираха повече от половината точки за „зелените“ за 40:40 на полувремето. След почивката играта продължи кош за кош, като двата състава направиха и поредица от технически грешки, коиото не им позволиха да се разиграят. Все пак в момента, в който нещата потръгнаха, двубоят продължи с добра резултатност. Центърът на гостите Атила дос Сантош се събуди с няколко по-добри отигравания, но Бранко Миркович бе неудържим от другата страна, и за 10 минути наниза 11 точки в коша на Балкан. Имено сръбският плеймейкър на Рилецо вкара две тройки в последната половин минута от третия период, за да даде преднина от седем точки на своя тим – 63:56. Рилски спортист играеше по-добре в четвъртата част, и имаше страхотна възможност да реши нещата в своя полза след силна серия в средата на периода. Вместо да направят аванса си двуцифрен, четири минути и половина преди финала на мача, домакините изпуснаха на няколко пъти, и позволиха на Балкан да отбележи чрез Станимир Маринов няколко коша, които намалиха преднината им само нва две точки – 73:71 – две минути преди сирената. Балкан обаче не успя да опази Захариев, и с тройка от върха той увенча силния си мач, за да донесе на практика успеха за своите, за 79:73, и само 18 секунди на часовника. Опитите за игра с наказателни удари до сирената нямаше късмет за ботевградчани, и те си тръгнаха за дома, където очакват Рилецо за Мач №3, който ще определи носителите на бронзовите медали от сезон 2012-13.