Четири минути разделиха националния отбор по баскетбол за юноши от първа победа на Европейското първенство, Дивизия А. Момчетата на Георги Младенов отстъпиха на Словения със 77:85 и продължават битката за оставане в елита. След абсолютно равностойно първо полувреме, завършило и в двете четвъртини при тотално равенство – 22:22 и 15:15, в третата част българският тим бе на ниво и успя да поведе с няколко точки. Пет минути преди финалната сирена, България имаше аванс от пет точки. Само минута по-късно обаче Словения поведе и завърши мача със серия от 12:3, за да вземе победа. Словенците показаха отлично взаимодействие, и завършиха с цели 24 асистенции срещата, срещу само девет от българска страна. 30 точки и 11 борби за България регистрира Александър Везенков, който още е водещ реализатор на първенството. Александър Милов добави 11 точки, а Николай Вангелов, Евгени Хаджирусев и Ангел Пейчинов записаха по осем. С 29 точки, 13 асистенции и осем борби за Словения завърши гардът Матич Ребец. Утре от 18.30 часа България играе с Украйна.