Само два мача вече делят българския национален отбор по баскетбол за мъже от Европейското първенство през 2015-та година. Момчетата на Тити Папазов взеха победа и при гостуването си на Швейцария, във втората среща, с 87:67, и така със солидни 41 точки общо от двата двубоя, подпечатаха мястото си във финала на допълнителните квалификации. В първия допълнителен квалификационен турнир, 13 отбора се бориха за една-единствена квота за Евробаскет 2015. България чака във финала Естония или Беларус, които играят по-късно днес. Нашите национали ще са домакини в първата среща на 29 август в София, а дали ще станем първият отбор с място на първенството в Украйна, ще разберем на 1 септември. За разлика от първия мач с Швейцария в София в четвъртък, при гостуването си във Фрибург българските баскетболисти бяха убедителни от началото до края, и не изпуснаха преднината си в нито един момент. С изключение на няколко минути в края на първото полувреме и началото на второто, когато швейцарците намалиха до четири точки изоставането си, нашите играчи поддържаха двуцифрен аванс. На почивката България водеше с 45:31, а в заключителните минута-две, вече бе с 20 напред. Така без колебания, държавният ни тим довърши съперника, и направи поредната стъпка към изпълняването на голямата си цел – след като пропусна тазгодишното Европейско първенство, да намери място на следващото. Както в зала „Универсиада“ преди три дни, и сега ключът бе в разпределението на силите. Петима от играчите на Тити Папазов завършиха с двуцифрен точков актив, а абсолютно всички 12 се разписаха в коша на съперника. Българският тим отново се радваше на отличен процент стрелба от тройката, и опази стрелците на съперника. Със 17 точки завърши Калоян Иванов, само за 15 минути на паркета. 11 точки добави Веско Веселинов, а по 10 вкараха Деян Иванов, Павел Иванов и Александър Янев. Звездата на швейцарците Душан Младжан бе удържан само до 9 точки, а младият талант Клинт Капела бе най-резултатен за домакините с 19.