Така с общ резултат 179:138 българите се класираха за финала на квалификациите. Възпитаниците на Константин Папазов ще играят с победителя от другия полуфинал Беларус - Естония за място на европейските финали след две години.

Срещите са по програма на 29-и август и 1-и септември. Първият двубой ще бъде в София. Българските национали победиха Швейцария с 21 точки разлика - 92:71 в първия мач в София в четвъртък и на практика този мач беше по-скоро за самочувствие.

Българските баскетболистки изиграха силен двубой, водеха през всичките 40 минути и стигнаха до успеха. Гостите спечелиха първата част с 24:16, а с кош на Веселин Веселинов направиха преднината си 15 точки секунди преди почивката - 45:30.

Българите продължиха да доминират и решиха всичко в края на третата и началото на четвъртата част, когато направиха серия от 13:0 и поведоха със 17 точки - 63:46. Домакините имаха изключително слаб процент стрелба от далечна дистанция, след като вкараха 3 тройки от 19 опита, съобщи БТА.

Само в средата на третата част швейцарците намалиха пасива си на 4 точки - 44:48. Най-голямата преднина за България беше 22 точки при 87:65 39 секунди преди сирената.

За България се отличиха Калоян Иванов със 17 точки и Веселин Веселинов с 11 точки. Деян Иванов и Павел Иванов записаха всеки по 10 точки. За Швейцария най-полезни бяха Крис Капела с 19 точки и Марко Младжан със 17 точки.