Естония ще е съперникът на България във финала от допълнителните квалификации, който ще излъчи първият отбор – участник на Европейското първенство по баскетбол през 2015-та. Естонците наваксаха изоставането си от първата среща с Беларус, и взеха убедителна победа със 79:61 в Талин, за да стигнат до решаващите битки с България. Първият мач ще е на 29 август в столичната зала „Универсиада“, а реваншът – на 1 септември в Талин. След като през първото полувреме Беларус се държеше в играта, като не позволяваше на естонците да се откъснат в резултата, всичко постепенно приключи след почивката. В средата на третия период разликата стана двуцифрена, а всякаква интрига приключи три минути преди сирената, когато Естония вече поведе с 15 точки. Гостите направиха доста повече грешки, и въпреки че изпълниха почти тройно повече наказателни удари, не успяха да се противопоставят на по-добрата стрелба на Естония. Кристиан Кангур с 20 точки и 10 борби бе най-полезен за успеха, а 11 добави Стен Сок. За Беларус Александър Кудравцов приключи с 22 точки.