Словения ликува, след като успя да победи настоящия европейски шампион Испания, със 78:69 и оглави еднолично група С на Европейското първенство по баскетбол. За първи път от 12 години испанците губят от домакина на шампионата, но Словения напълно заслужи своя успех и вече има две победи в групата. Испания водеше с осем точки на почивката, но още в третия период словенците ги наваксаха, и изравниха резултата. В последната част мачът вървеше кош за кош, с една дузина смени на водачеството, преди братята Драгич - Горан и Зоран да вземат всичко в свои ръце, и да откажат “Ла Фурия“. Испанците дори спряха да се борят в края, когато не успяха дори с цената на нарушения, да спрат устрема на домакините, пред пълните трибуни в Любляна. Както и в първата среща, словенците си разпределиха отговорността, всички 12 се появиха на терена, а Горан Драгич игра най-много - 27 минути. По-големият брат се отчете с 18 точки и седем асистенции, а Зоран добави 12. Бостиян Нахбар вкара още 14 за победата, и още петима добавиха по пет и повече точки. По 17 и 14 точки за Испания реализираха съответно Марк Гасол и Хосе Калдерон. В другите късни срещи от втория ден на Евробаскет: Литва — Македония — 75:67 (20:15, 19:18, 18:17, 18:17) Великобритания — Франция — 65:88(14:26, 23:19, 11:26, 17:17) Гръция — Русия — 80:71 (16:21, 25:13, 21:13, 18:24) Програмата за Ден 3: 15.30 Германия - Украйна 15.30 Черна гора - Босна и Херцеговина 18.45 Белгия - Великобритания 18.45 Латвия - Литва 22.00 Франция - Израел 22.00 Македония - Сърбия