Украинският национален отбор по баскетбол е на път да се превърне в сензацията на Европейското първенство в Словения, след като продължава с убедителните си игри, и взе трета победа в три поредни дни. Водените от американския специалист Майк Фратело украинци се наложиха над Германия с 88:83 и са едноличен лидер в група А. Бундестимът вчера изигра много тежък мач, след продължение, срещу Белгия, където също загуби, и днес изоставаше в доста голяма част от срещата от Украйна. В третата част авансът на украинците бе стигнал дори до 16 точки, но след това Германия направи серия от 21-6, с което върна цялата интрига за финалните пет минути. Немците дори поведоха с точка, но заключителните 120 секунди решиха всичко в полза на съперника им. Сергей Гладир реализира четири поредни точки за Украйна, а Димитро Забирченко добави два фаула за поредица от 6-0, която се оказа нестопима за Германия. Хейко Шафаржик с тройка даде последна надежда на Бунсестима за 81:84, но оставащите 27 секунди бяха на изпълнение на наказателни удари, и Майк Фратело не остави Украйна да загуби. Шафаржик завърши с 22 точки и 11 асистенции, Робърт Бензинг добави 18, а Нилс Гифи – 16, за Германия, която е с победа и две загуби дотук. Гладир наниза 25 точки за Украйна, Пуух Джетър се отчете с 19, а Кирил Натяжко вкара още 16. В група В, Босна и Херцеговина постигна първа победа, със 76:70, след силна четвърта част срещу Черна гора. За черногорците това бе второ поражение на Евробаскет, като имат и една победа до момента. Мирза Телетович вкара 18 точки и взе 11 борби за Босна, а Неманя Гордич добави 17 плюс шест асистенции. Боян Дублевич бе най-резултатен за Черна гора с 16 точки. Програмата за оставащите мачове от Евробаскет, Ден 3: 18.45 Белгия - Великобритания 18.45 Латвия - Литва 22.00 Франция - Израел 22.00 Македония - Сърбия