Испания записа втората си победа на Европейското първенство по баскетбол за мъже, като надигра със 60:39 отбора на Чехия. „Ла фурия роха“ много бързо показа с какви амбиции излиза в този мач и успя да отвори разлика от 6 точки. До края на откриващата четвърт тя вече придоби двуцифрено измерение при 16:6, а първата сирена дойде при 18:7. Чехите показаха зъби във втората част и със серия от 9 поредни точки успяха да съкратят изоставането си до 18:20. Иберйиците отново вдигнаха оборотите и дръпнаха солидно напред, но тройка на Хуска 8 секунди преди полувремето закотви резултата на 25:33. Ниската резултатност в третата четвърт позволи на фаворитите да задържат аванса си, но в последната част нещата придобиха катастрофални измерения за чехите. Те не успяха да вкарат кош в продължение на 7 минути, докато Рики Рубио и Руди Фернандес нижеха точка след точка. Ян Весели реализира единствените 2 точки за Чехия в тази част. Най-резултатен в двубоя бе Руди Фернандес с 14 токи, като 10 добави и Рубио. За Чехия Павел Пумпрла и Весели реализираха по 7. Още резултати от 4-ия ден на Евробаскет: Италия – Финландия 62:44 (14:17, 17:9, 15:8, 16:10) Хърватия – Полша – 74:70 (24:12, 17:20, 21:17, 12:21) Русия – Швеция 62:81 (15:18, 14:16, 16:18, 17:29)