Италия победи Испания с 86:81 след продължение, и така разпредели четвъртфиналните двойки на Евробаскет 2013. Двата състава, вече наясно, че първите две места в група F са заети от Хърватия и Словения, трябваше да си разпределят трета и четвърта позиция, а с това – и да определят срещу кой съперник да се изправят на четвъртфинал. Европейският шампион Испания остави неприятно впечатление, че не иска да спечели мача, и предпочита да завърши четвърти, за да избегне среща с Литва. Въпреки че игра по-добре след почивката, в решаващите моменти в края и в продължението, испанците действаха доста странно и поставиха под въпрос своя феърплей. Редовните 40 минути приключиха при 80:80, и след резултатни пет добавени минути, Италия взе крайния успех. Алесандро Джентиле завърши с 25 точки за „адзурите“, а Марк Гасол бе страхотен с 32 точки и 10 борби за Испания. Италия спечели убедително борбата под коша, вкара малко повече наказателни удари от съперника, и така неутрализира сериозния брой от 17 грешки, които направи. Остава и мачът Словения – Финландия от група F, но той няма значение за класирането. Класиране в група F: 1. Хърватия, 2. Словения, 3. Италия, 4. Испания, 5. Финландия 6. Гърция.