Финландия се наложи с 92:76 над Словения в последния мач от втората групова фаза на Европейското първенство по баскетбол, и напуска с гордо вдигната глава надпреварата. Мачът бе без значение, защото словенците вече бяха бетонирани на четвъртфинал, като втори в групата, а Финландия нямаше шанс. Финландците приключиха на пето място от шест отбора във втория етап, а на цялото първенство записаха пет победи и три поражения. По този начин финландците затвърдиха отличните впечатления, които остави и на Евробаскет 2011. Словенците изиграха добра първа четвърт, но след това Финландия взе следващите три, и особено в третата част постави съперника си под обстрел. Финландия наниза невероятните 17 тройки, от над 50% успеваемост, и като цяло имаше отличен процент на стрелба. Джералд Лий бе най-резултатен със 17 точки, а още четирима негови съотборници записаха двуцифрен точков актив. Словения даде почивка на голямата си звезда Горан Драгич, който бе на терена пет минути. С 15 точки най-резултатен бе Бостиян Накбар. Крайно класиране в група F: 1. Хърватия 4 победи/1 загуба, 2. Словения 3/2, 3. Италия 3/2, 4. Испания 2/3, 5. Финландия 2/3, 6. Гърция 1/4