Испания се наложи с 90:60 над Сърбия след тотална доминация, и стана първият тим, класирал се на полуфинал на Европейското първенство по баскетбол в Словения. Испанците не оставиха абсолютно никаква надежда на съперника си, а сърбите от своя страна също не си дадоха шансове, с ужасяваща стрелба, предизвикана и от страхотната защита на съперника им. В първата четвъртина Сърбия реализира само пет точки, с един кош от игра, докато Испания наниза 21. На почивката, защитаващият титлата си европейски шампион вече водеше с 48:23, и второто полувреме бе направо протоколно. Разликата стигна и до шокиращите 40 точки в средата на третия период, а за 25 минути сърбите имаха актив от 25 точки... Руди Фернандес наниза 13 точки само в първата четвърт за Испания, след като бе сравнително тих дотук на Европейското първенство, и завърши с общо 19. Серхио Родригес добави 14 точки във втората част на своя актив, който в края на мача бе 22 точки. Данило Анджушич и Рашко Катич с по 11 точки записаха най-много за Сърбия. Испания вече чака своя съперник, измежду домакина Словения и Франция.