Отборът на Рилски спортист победи Лукойл Академик с 85:83 точки в изключително интересен контролен мач, игран в зала „Универсиада” в София. Водачеството се сменяше през цялата продължителност на мача, а само 1.7 секунди преди края резултатът беше равен, за да се стигне до зрелищен завършек. Шампионите се готвят за старта на турнира Еврокъп през следващата седмица. Рилски спортист пък ще участва в турнира Еврочалъндж, като мачовете в груповата фаза започват през ноември. Лукойл Академик имаше минимална преднина през цялата първа четвърт, но в края й Рилски спортист поведе с точка за 21:20. „Студентите” запазиха малка преднина до почивката, а темпото на мача беше високо и нито един от отборите не позволяваше на другия откъсване с комфортна преднина. В средата на третия период Рилски взе преднина и я запази до края му, но в началото на последните 10 минути Лукойл Академик се откъсна напред и 5 минути преди сирената водеше със 78:69, пише bgbasket.com. Самоковци обаче се върнаха в мача и 7 секунди преди края бяха с 3 точки напред. Тогава, след тройка на Дейвин Уайт резултатът бе изравнен за 83:83 точки, а до края оставаха 1.7 секунди. След тайм аут за Рилски Корин Хенри получи топката и я изстреля, вкарвайки със сирената, с което даде победата на отбора си. Хенри и Остън Калхун вкараха по 19 точки за Рилски, а 17 добави Шон Барнет. За Лукойл с 18 точки завърши Дейвин Уайт, 17 вкара Аландо Тъкър, а 16 наниза Божидар Аврамов.