Черно море продължава да води в класирането на Теси Национална баскетболна лига, след като измъкна успех с 80:78 при гостуването си на Рилски спортист в Самоков. Двубоят бе изключително равностоен, като първата четвърт завърши 19:19, почивката дойде при точка аванс за Рилецо, а преди финалната част домакините водеха с 5 точки. В началото на последната част „моряците” намалиха изоставането си на 2 точки при 7 минути и половина до края, а такава бе разликата и при оставащи 5 минути. След тройка на Николай Стоянов варненци си върнаха водачеството, а Дарин Иванов направи резултата 74:74 при 3 минути до края. При 76:76 и минута до края Джродже Тресач наниза тройка за варненци, а Данчо Бозов върна два наказателни удара. До края обаче домакините не успяха да обърнат мача. Милян Пупович изигра нов много силен мач и завърши с 26 точки и 15 борби за победителите. Асен Великов се включи със 17 точки и 8 асистенции, а 12 вкара Николай Стоянов. За Рилски Йордан Бозов завърши с 16 точки, а 14 добави Шон Барнет. В други два мача от седмия кръг Лукойл Академик се наложи с 82:61 срещу Берое като гост, а Балкан победи у дома Спартак Плевен с 83:74. В Стара Загора още след първата четвърт Лукойл имаше двуцифрен аванс, който в третата четвърт достигна до 25 точки. Четирима играчи на Лукойл реализираха 12 и повече точки, а абсолютно всички състезатели на Димитрис Галанис се появиха на терена. Със 17 точки за Академик приключи Юре Лалич, 16 добави Аландо Тъкър. Милчо Борисов бе най-резултатен с 20 точки за Берое, а новото попълнение на тима Майк ДиНуно се отчете със седем точки за 19 минути в дебюта си. Балкан се постара да избегне трудностите, които обикновено изпитва срещу Спартак Плевен, и със силно резултатно първо полувреме, в което наниза 57 точки, успя да изкове успеха си. На почивката авансът на ботевградчани бе 21 точки, и въпреки силната трета част за Спартак, гостите не успяха да стигнат до обрат. Деветте точки разлика в крайния резултат бяха и най-малката разлика през второто полувреме. Пореден страхотен мач за Балкан изигра Ноа Далман с 21 точки и 18 борби, а още трима негови съотборници се отчетоха с двуцифрен актив. Веселин Георгиев наниза пет тройки, и завърши с 23 точки, шест борби и пет асистенции, за Спартак Плевен. Кръгът приключва в неделя, с мач между Левски и Ямбол в София.