Лукойл Академик загуби с 55:83 от Химки при гостуването си в Русия в мач от седмия кръг на Еврокъп. “Студентите“ върнаха надеждите си за излизане от група Е с две последователни победи, но сега в Московска област, се видя, че разликата между Химки и българския първенец е много голяма. Домакините действаха методично и спокойно, накараха Лукойл да опитва много далечни стрелби, и когато те не влизаха, Химки наказваше от обратната страна. В първата, втората и последната четвъртини “студентите“ едва стигаха десетина отбелязани точки - 11 в първата, 10 във втората и 12 в четвъртата. На почивката Химки вече имаше 40 в актива си, срещу 21 за Лукойл. Последва най-добрата част за българския състав - третата, в която най-после те изоставиха тройките, и започнаха с пробиви под коша. Това даде резултат, и разликата бе намалена значително, само до девет точки в средата на четвъртината. Силна серия на Химки обаче само за две минути върна пак аванса на руснаците на 16 точки. С малко изключения в края на третата и началото на четвъртата част, домакините не само не допускаха на Лукойл да се приближи, но и увеличаваха аванса си, за да стигне той до ужасните 31 точки, две минути преди сирената. Българският шампион имаше кошмарен процент на стрелба, и макар че успя да се държи равностойно в борбата под коша, огромна разлика дойде при подаването на топката - Химки завърши с фантастичните 28 асистенции, а Лукойл - със шест. Аландо Тъкър бе най-резултатен за Академик с 19 точки, 11 от тях в третата част. Пол Дейвис завърши с 20 точки и седем борби за Химки. Въпреки загубата, Лукойл все още има шанс да продължи напред, ако запише победи в следващите си три мача. На 4 декември “студентите“ приемат в София турския Пинар Кършияка.