С това в сряда вечер беше спряна и победната серия на "Спърс", които нямаха поражение в 11 поредни срещи.

Реджи Джаксън изравни личния рекорд в своята кариера с 23 точки, постигнати при 10/14 точни изстреля към коша на "Сан Антонио".

Благодарение на отличната игра и в двете фази, "Тъндър" съумяха да спечелят седми пореден мач у дома и стигнаха до баланс 7:0 като домакини, което е най-добрият старт в историята на клуба от 2004 година насам, когато той се подвизаваше в Сиатъл.

"Оклахома Сити" пое контрол над мача в средата на третата четвъртина, когато беше записана серия от 8:0 точки. "Сан Антонио", с 16 пункта от страна на своята звезда Тони Паркър, се опита да отговори с устрем в последната част на мача, но времето не беше достатъчна и "Спърс" не успяха да подобрят клубния рекорд за най-добър старт на редовния сезон в НБА.

Чарлс Уоткинс вкара пет коша от зоната за три точки само последната четвъртина при победа на "Индиана" с 99:74 над "Шарлът". Пейсърс постигнаха пети пореден успех в НБА от началото на сезона и вече са с баланс 14:1, въпреки че в сряда вечер трябваше да играят срещу най-добрата защита в първенството.

Уоткинс, който беше с 6/29 точни стрелби от тройката през сезона, завърши мача с 6/8 срещу "Бобкетс". Пол Джордж пък наниза 15 точки и мина границата от 3000 в свята кариера, а Ланс Стивънсън и Рой Хибърт завършиха с "дабъл-дабъл".

"Маями" постигна очакван успех с 95:84 в "Кливланд", след като ЛеБрон Джеймс наниза 28 точки срещу бившия си тим. Голямата звезда на шампионите добави по осем спечелени борби и асистенции за Хийт, които продължиха победната си серия в осми пореден мач, съобщи БТА.

"Шарлът" - "Индиана" 74:99
"Орландо" - "Филаделфия" 105:94
"Бостън" - "Мемфис" 93:100
"Бруклин" - "ЛА Лейкърс" 94:99
"Кливланд" - "Маями" 84:95
"Детройт" - "Чикаго" 79:99
"Хюстън" - "Атланта" 113:84
"Милуоки" - "Вашингтон" 92:100 след продължение