Балкан се наложи с 89:62 над румънския Крайова в първия си домакински мач от Балканската лига този сезон. “Зелените“ отлагаха срещите на свой терен досега, с надеждата новата зала в Ботевград да бъде готова именно до днешната дата. След като това обаче не се случи, от ръководството на тима се договориха с Балканската лига да изиграят няколко срещи в старото си съоръжение. Пред пълни трибуни, и агитки както на Балкан, така и на гостуващия Крайова, Балкан бе категорично по-класният отбор, през всичките 40 минути. Единствено в самото начало Крайова имаше малък аванс, от 5:10, но след това домакините буквално избухнаха със серия от 18:4 до края на първата четвърт, след която поведе с 23:14. Втората част бе малко по-хаотична, и в атака, и в защита, за Балкан, и гостите поизравниха играта, но резултатът се запази, а след две последователни тройки на Гейб Кнутсън и кош с фаул на Станимир Маринов, се стигна и до най-голямата разлика от 12 точки до момента. Тя бе такава и на почивката, при 44:32. Постепенно ботевградчани увеличаваха преднината си и през второто полувреме, бавно и методично, давайки си много възможности със силна защита. В последната част двата отбора влязоха при 18 точки разлика помежду си, след като бе стигнала и 22. Финалният период вече нещата бяха ясни, и Балкан игра за удоволствие на своите фенове, записвайки най-хубавата си победа до момента, с 89:62. Ноа Далман продължава да е истинска находка в състава на Балкан, като за втори пореден мач регистрира коефициент над 30, а записа четвърти дабъл-дабъл в последните пет мача на своя отбор. На Крайова той вкара 20 точки и овладя 17 борби, седем от тях в нападение. Иван Лилов бе топреализатор на ботевградчани в мача, също със страхотни изяви и 24 точки в актива си. За Карйова Богдан Попеску се отчете с 18 точки и осем борби. В класирането с победата Балкан се изкачи до пета позиция, разминавайки именно Крайова, и е след Левски. В следващия си мач от Балканската лига Балкан приема Левски, а тази неделя в българското първенство гостува на Лукойл Академик.